תחום עיסוק

תחום רפואת הילדים מהווה ענף התמחות ייחודי ברפואה העוסק בטיפול בילדים החל משלב הינקות ועד גיל ההתבגרות. רופא ילדים עוסק בבדיקת ההתפתחות התקינה של הילד ומסיבה זו נדרש לבקיאות בכלל הענפים הרפואיים הרלוונטיים לצורך אבחון בעיות, טיפול ומניעת מחלות או מומים העלולים להשליך על המשך ההתפתחות וחיי הילד.


אבחון מוקדם של מחלות ומומים אצל ילדים הוא קריטי, ולכן במקרים רבים מוגשת תביעת רשלנות רפואית כנגד רופא ילדים עקב אי אבחון או גילוי מום מולד באיחור. מחדלים רפואיים נוספים המהווים רשלנות רפואית ברפואת ילדים הם התעלמות מתלונות הילד או הוריו על מצב רפואי אשר הסב נזקים התפתחותיים ונזקים נוירולוגיים באופן בלתי הפיך, אבחון שגוי של מצבו הבריאותי של הילד וכן עיכוב באבחון.


כמו כן, אי בדיקה מעמיקה של רגישות הילד לחומרים או לתרופות לפני ביצוע הליך רפואי מהווה רשלנות, מאחר שהדבר עלול לגרום לו נזקים בלתי הפיכים, וכן אי ביצוע אנמנזה מפורטת, התעלמות מנתונים רפואיים המובילה לדיאגנוזה שגויה וכדומה.

 

לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית ברפואת ילדים. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.