תחום עיסוק

תחום רפואת המשפחה כולל מצבים רפואיים שונים ומגוונים של מטופלים בכל הגילאים ולאורך כל שנות חייהם. רופא משפחה הוא רופא הרשום באיגוד רופאי המשפחה בישראל, אשר התמחה ברפואת משפחה במשך ארבע שנות לימוד.


בדרך כלל הרופא הראשון שאליו ניגשים מטופלים הוא רופא המשפחה, ולכן הוא חייב להיות בקיא במספר גדול של תחומי רפואה, ובטיפול במצבים נפוצים בקהילה כגון מחלות ויראליות וזיהומיות, מחלות ריאות, טיפול ביתר לחץ דם, מחלות לב, סוכרת ועוד. כמו כן רופא המשפחה נדרש לאבחן ולטפל בבעיות גב, דלקות בדרכי השתן וכן הלאה.


מרבית המקרים שבהם נתבע רופא משפחה בגין רשלנות רפואית הם עקב התעלמות או אי יחס לתלונות שונות של המטופלים, אי שליחה לבדיקות נחוצות, רשלנות בטיפול במצבים רפואיים שונים, אי גילוי או אבחון מאוחר של מחלות אשר הובילו לנזקי גוף קשים ולעתים אף בלתי הפיכים, אי ביצוע מעקב תקין של הרופא או של צוות רפואי, רשלנות בבדיקת תוצאות בדיקות שאליהן נשלח המטופל על ידי הרופא, רשלנות במתן תרופות ועוד.


כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית שביצע רופא משפחה, יש להציג הוכחות להתנהלותו הרשלנית באמצעות חוות דעת רפואית של רופא מומחה ברפואת משפחה.

 

לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית ברפואת משפחה. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.