תחום עיסוק

אנשים רבים עוברים טיפולים אסתטיים שאינם נחוצים מבחינה רפואית אלא מתוך רצון לשפר את הדימוי העצמי ולהיראות טוב יותר, ובין היתר עוברים ניתוחי פנים, הרמת עפעפיים, ניתוחי חזה, הסרת שיער, הלבנת שיניים, ניתוחי אף, ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר ועוד.


בדומה להליכים רפואיים אחרים, גם בטיפולים אסתטיים רשלנות רפואית עלולה לגרום לנזקי גוף, לעתים בלתי הפיכים, כאשר המקרים הנפוצים שבהם מתבצעת רשלנות רפואית בטיפולים אסתטיים הם בניתוחי מתיחת בטן, הצמדת אוזניים, ניתוחי אף, הרמת או הגדלת חזה, השתלות שיער והסרת שיער בלייזר.


רשלנות רפואית עלולה להתרחש עקב הסתרת מלוא המידע מהמטופל או כל הפרה אחרת של הגורם המטפל על חובת הגילוי, לצורך קבלת הסכמה מדעת של המטופל לביצוע הטיפול. במקרה כזה ניתן לתבוע בגין פגיעה באוטונומיה.


גם בחירה שגויה באופן הטיפול או בשיטת הטיפול שאינם מותאמים למטופל, בייחוד בניתוחי לייזר לתיקון הראייה או בטיפולי הסרת שיער, מהווים רשלנות רפואית ועלולים לגרום לנזקים. כמו כן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין ביצוע מעקב או ביקורת רשלניים לאחר טיפולים אסתטיים שונים כגון ניתוחי חזה או מתיחת בטן.

 

לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בטיפולים אסתטיים. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.