תחום עיסוק

ישנם סוגים רבים של מחלות אוטואימוניות, אשר גורמות להפרעות כרוניות במערכת החיסון העצמי בגוף ולתקיפה עצמית של תאים ורקמות בריאים, עד כדי נזקים גופניים קשים, נכות ואף מוות. טרשת נפוצה היא אחת המחלות האוטואימוניות המוכרות והחמורות ביותר, בשל הפגיעה הקשה שהיא גורמת למערכת העצבים. מחלות אוטואימוניות קשות נוספות כוללות בין היתר איידס, זאבת, סוכרת נעורים, צליאק, גרייבס, פסוריאזיס ועוד.


מחלות אוטואימוניות קשות לאבחון ולטיפול, כאשר האבחון כולל בדיקות מעבדה, בדיקות גופניות ובדיקות הדמיה כגון אולטרסאונד. אם מטופל התלונן על תסמינים הרומזים על מחלה אוטואימונית אך לא נשלח לבדיקות רלוונטיות, מדובר ברשלנות רפואית. כמו כן, רשלנות רפואית יכולה להתבטא בביצוע בדיקות באופן רשלני או לא תקין, או בפענוח שגוי של התוצאות.


אבחון מוטעה או עיכוב באבחון מחלה אוטואימונית הם עילה לתביעה עקב רשלנות רפואית, וכמו כן טיפול לא מתאים, התעלמות ממצבו של המטופל וממחלות אחרות, רשלנות במעקב הרפואי או מתן טיפול רפואי עבור מחלה אוטואימונית מבלי שמלוא המידע על הטיפול הוצג בפני המטופל, ומבלי שהתקבלה הסכמה מדעת.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בטיפול או באבחון מחלות אוטואימוניות. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.