פורום פוסט טראומה | הלם קרב | PTSD

משרד עורכי הדין סיגל וארז יער
משרד עורכי הדין סיגל וארז יער

משרד עורכי הדין סיגל וארז יער הוקם בשנת 2000 ועוסק אך ורק בייצוג של נכי צה”ל ונפגעים של מערכת ‏‏הביטחון, לוחמים אשר ספגו פגיעות בגוף ובמקרים מסוימים גם בנפש אשר סובלים מהלם ‏‏קרב או מתגובת קרב.

משרד עורכי הדין סיגל וארז יער מייצג את הנפגעים בפני קצין התגמולים במסגרת בקשות להכרה בזכות ובהליכי עיון חוזר בהחלטות שכבר ‏‏ניתנו, בפני וועדות רפואיות מחוזיות ועליונות. נוסף על כך המשרד מייצג גם בפני וועדות לערעורים שליד בית ‏‏משפט השלום, בפני בית משפט המחוזי ובית המשפט העליון בערעורים על החלטות של וועדות ‏‏רפואיות, ואף בפני משרדי אגף השיקום במסגרת בקשות לסיוע, עזרה ופתרון בעיות.‏

‎לנוכח המצב האבסורדי שנוצר כיום על ידי חקיקת הכנסת ופרשנות בתי המשפט, שלפיו אין הבדל בין פקיד שנפצע במשחק כדורגל במהלך חופשה בבית לבין לוחם שנפצע מאש אויב בפעילות מבצעית, הגענו להחלטה ערכית כי המשרד ייצג לוחמים בלבד שנפגעו במסגרת השירות לאחר שבחרו לשרת בתפקיד ביטחוני משמעותי.

המשרד מייצג בפני וועדות רפואיות ובתי משפט העוסקים בעניינם של נכי צה"ל בכל רחבי הארץ
 

אודות הפורום

פוסט טראומה או הלם קרב היא תגובה נפשית נפוצה מאוד אשר נגרמת בשל חשיפה לתקרית מסכנת חיים. לאחר אירוע טראומטי זיכרונות ומראות מהאירוע ממשיכים לייסר את אלו שנחשפו לאירוע וגורמים להם להפרעה תפקודית ממשית. מבחינה ערכית ומעשית, הפרעה זו מצדיקה הגשתה של תביעה להכרה למשרד הביטחון.

פורום פוסט טראומה נועד להגיש סיוע למי שנחשף לאירוע טראומטי במסגרת שירות ביטחוני ושוקל להגיש תביעה למשרד הביטחון או לגוף ביטחוני אחר, לאלו שמצויים בעיצומה של תביעה וכן לנפגעים שהוכרו ומתלבטים בנוגע לזכויותיהם. נשמח להשיב לכל שאלה בעניין זה של כל אלו שנפגעו בעת שירות צבאי, משטרתי או ביטחוני משמעותי, ושל חבריהם ומשפחותיהם.

 

חייגו אליי חייגו למנהל/ת הפורום 053-7105235למעלה