עורך דין אורית פפר

עורך דין אורית פפר

לכיש 2 , קרית אונו (אזור המרכז)

עורך דין אורית פפר מומחית בתחום המנהלי והמוניציפאלי עוסקת בהפחתות מיסוי עירוני - ארנונה והיטלי פיתוח, דיני מכרזים. מוכרת כעד מומחה על ידי בית המשפט בנושאי שלטון מקומי, מכרזים וארנונה.

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

מלא טופס ואחזור אליך בהקדם!

על המשרד

 

אורית הינה כלכלנית ובעלת תואר ראשון במשפטים ובעלת תואר שני במדיניות ציבורית, מוסמכת לאימון עסקי ובעלת תעודת חשב מלווה ברשויות המקומיות.

כבעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה כגזברית ומנהלת ארנונה ברשויות מקומיות, הבנתי עד כמה ייצוג משפטי נכון ועיסוק בתחום הספציפי, יכולים לעשות את כל ההבדל בעימות הלא מאוזן שבין האזרח לרשויות.

בשל נסיוני הרב, יכולה  לצפות מראש מתי נכון להילחם על הפחתת חיובים, ולא לוותר על מכרז, או להגיש עתירה, ומתי מוטב לסגת כיוון שהנזק שייגרם עלול לעלות על התועלת.

היום, כעורכת דין כבר למעלה מעשור, אורית משתמשת בידע הרב, בעיסוק ובהיכרות העמוקה שצברה עם המערכת העירונית, כדי לייצג בעלי עסקים, יזמים, קבלנים ואנשים פרטיים. היא מבינה ומכירה את דרך המחשבה של הגופים השונים בעיריות ומה מותר להם ומר אסור ובאילו מילים ושפה להשתמש כדי למקסם את ההצלחה של הלקוחות שלה.

"כמובן שלפי הצורך  נלחמת על זכויות לקוחותיי בכל הערכאות המשפטיות עד לבית המשפט העליון ויחד עם זאת יודעת להגיע להסכמות/פשרות, שחוסכות ללקוחות שלי הרבה שנים יקרות.

 

תחומי עיסוק

 

מיסים- מיסוי עירוני- ארנונה והיטלי פיתוח

הפחתות יזומות של חיובי ארנונה והיטלי פיתוח.

לפני שמתבצעת פניה להפחתה יזומה, חשוב לבדוק את הנתונים, ולקחת בחשבון גם את סיכויי ההצלחה וגם את יתר ההשלכות האפשריות של הפנייה, ובהתאם לכך אני ממליצה ללקוחותיי האם וכיצד כדאי לפעול.

 

חובות ארנונה והיטלי פיתוח

כאשר הרשות המקומית פועלת לגביית חובות בדרך של תביעה משפטית או אכיפה מנהלית אני פועלת כנגד מהלכי העירייה ולפי הצורך מוגשת עתירה מנהלית או כתב הגנה, ולקוחותי מקבלים ליווי לאורך כל הדרך, גם אם היא קשה וארוכה. מכרזים (דיני מכרזים, מכרזים ציבוריים) אני מלווה עסקים וחברות המעוניינים לגשת למכרזים שפרסמו גופים ציבוריים. יש לי ידע רב בכל הקשור בדיני מכרזים, עריכת מכרזים והגשתם הנכונה, התמודדות עם התנגדויות ונקיטת פעולות משפטיות למקסום סיכויי הזכייה של לקוחותי.

 

תחום משפט מנהלי (גביה מנהלית, תאגידי מים וביוב, עתירות מנהליות, רשויות מקומיות)

תאגידי מים וביוב נדרשתם לשלם דמי הקמה? אל תמהרו לשלם וחשוב לדעת שבמקרים רבים ניתן לבטל או להפחית את גובה התשלום

שתאגיד המים והביוב מבקש ממכם לשלם.

משפט מסחרי ועסקים הרמת מסך לבעלי מניות בחברה בע"מ- חובות ארנונה

 

גביה מנהלית

רשויות מקומיות נוהגות להפעיל הליכי גביה מנהלית כנגד נישומים אף אם מדובר על חובות ארנונה ישנים נושנים שגדלו וצמחו לתפארת במשך השנים תוך שהם צוברים ריבית פיגורים גבוהה של הרשויות המקומיות.

 

 

משפט מסחרי ועסקים 

הרמת מסך לבעלי מניות בחברה בע"מ - חובות ארנונה.

 

מכרזים (דיני מכרזים, מכרזים ציבוריים) 

אני מלווה עסקים וחברות המעוניינים לגשת למכרזים שפרסמו גופים ציבוריים. יש לי ידע רב בכל הקשור בדיני מכרזים, עריכת מכרזים והגשתם הנכונה, התמודדות עם התנגדויות ונקיטת פעולות משפטיות למקסום סיכויי הזכייה של לקוחותי.

 

אני יכולה לחסוך לכם זמן יקר בהתנהלות מול הרשויות. צרו קשר ללא התחייבות 

 

שפות: עברית ,אנגלית

תחומי עיסוק
  • דיני מיסיםדיני מיסים

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

שאלות ותשובות מפורום ארנונה, היטלי פיתוח ומיסוי מוניציפאלי - עורך דין אורית פפר
עומר שאל/ה:
גביית ריבית והצמדה על תשלומי ארנונה
29 צפיות

שלום, עברתי דירה. ביקשתי להחליף מחזיקים בדירה ביום שקבלתי חזקה. לעירייה ארך חודשיים וחצי לבצע את ההחלפה. בתוך התקופה פניתי לעירייה מספר פעמים במייל בטלפון כדי לזרז את התהליך, ורק אחרי שהגעתי פיזית לפי תור שנקבע מראש, העניין טופל. ביקשתי במקום שובר ושילמתי מיד. ראיתי שהעירייה חייבה אותי בריבית והצמדה, לשאלתי למה, ענו כי לא שילמתי בזמן. דרשתי החזר כי העיכוב לא היה באשמתי. ובעירייה טוענים אין החזר. האם גביית ריבית והצמדה במקרה זה הם חוקיים?

אורית פפר עו"ד
אורית פפר עו"ד

גביית ריבית והצמדה על פיגור בתשלום
בעיקרון הצמדה זה לא עונש ולכן חוקי לגבות ריבית פיגורים על חודשיים וחצי היא 1% ולא היו חייבים לגבות ממך. אבל מצד שני יכולת להגיע לעירייה ולשלם על חשבון מראש ללא החלפת מחזיקים, גם אם החשבון הגיע על שם המחזיק הקודם

אורלי שאל/ה:
הנחת ארנונה בגין אח נכה שמתגורר אצלי אבל אינו בעלים של הבית
31 צפיות

מעט מורכב. גרתי עם אמי ואחי בבית בן 165 מ"ר עד לפטירתה של אמי. הבית רשום על שמי ועל שם אמי בטאבו בחלקים שווים, עדיין לא העברתי בטאבו את חלקה של אמי על שמי. אני היורשת היחידה שלה עפ"י צוואה. יש לי אח נכה, חסר ישע, 100% אי כושר לצרכי עבודה, ו 55% נכות רפואית. הוא סובל מאוטיזם ומפיגור. אני האפוטרופוס שלו, הוא נמצא אצלי בסופי שבוע, חגים, מועדי חגים, ולאורך הקיץ. במסמך מינוי האפוטרופוס שלו (שזו אני) רשום שמתגורר בהוסטל ורשומה כתובת ההוסטל. מצד שני הכתובת הרשומה בספח ת.ז. שלו היא כתובת ביתי משום שהתגורר עם אמי ואתי עד שנכנס לגור בהוסטל ופשוט לא החלפתי את כתובתו במשרד הפנים עד עצם היום הזה. ברצוני לקבל הנחה בתשלום הארנונה מעצם השהות שלו אצלי. הוא לא רשום כיורש הבית שלנו בצוואה שערכה אמי, ולא רשום בטאבו כדייר בבית אלא קיים רק ספח תעודת הזהות שלו שבו מצויינת כתובת הבית שלי. בעיריה נאמר לי שאני יכולה לקבל הנחה בארנונה כל עוד כתובתו בספח היא כתובת ביתי, אבל שעליי להצהיר אצל עו"ד שהוא מתגורר אצלי, ושעליי להוסיף בלישכת רישום המקרקעין את שמו כדייר בבית. אמרו שזה החוק. נאמר לי שעל מנת לתת לי הנחת בארנונה עבורו, הוא צריך להוכיח שהינו בעלים ש הבית או להיות רשום בטאבו כדייר בבית. שאלתי היא: אני לא מעוניינת לרשום אותו בטאבו כדייר בבית. אני חוששת מכל מיני השלכות משפטיות של פעולה כזו. לאור כל הנתונים שרשמתי לעיל, האם אני מחוייבת לרשום אותו בטאבו על מנת לזכות בהנחה בארנונה? האין מספיקה העובדה שהוא חסר ישע ואינו בר דעת, שאני, הבעלים של הבית, הנני האפוטרופוס שלו, וכתובתו הרשומה בת.ז. היא כתובת ביתי? מה אומר על כך החוק? תודה עבור המענה

אורית פפר עו"ד
אורית פפר עו"ד

הנחה בארנונה לנכה המתגורר בהוסטל
בעיקרון גם אם אח שלך לך לא רשום כבעל הנכס והכתובת שלו אצלך אז ניתן היה לקבל על חלק מהבית הנחת נכה אבל הבעיה היא שהוא נמצא בהוסטל חלק ניכר מהזמן ולכן גם לא מדוח מביטוח לאומי בעיירה כזכאי לגימלה. את יכולה לבקש בקשה שלמעבר לחוק- פניה להנחת נזקק בשל מצבו והעלויות הכספיות המוטלות עלייך. מאמינה שלא יהיה פשוט לקבל הנחה ומאוד תלוי ברצון הטוב של העיריה

עורך דין אורית פפר
פניה ישירה אל עורך דין אורית פפר

למעלה