תחום עיסוק

במסגרת ניתוחים נוירוכירורגים המבוצעים על ידי רופאים נוירוכירורגים, מטופלים מצבים רפואיים של גידולים תוך גולגולתיים, בעיות בעמוד השדרה, חבלות ראש ולחצים תוך גולגולתיים המשליכים על עמוד השדרה. הליכים נוירוכירורגיים נדרשים גם לטיפול בשבץ מוחי, אפילפסיה ופרקינסון, וישנן גם תתי קטגוריות להליכים נוירוכירורגיים, לרבות נוירוכירורגיה אונקולוגית, נוירוכירורגיה תפקודית ועוד.


רשלנות רפואית בנוירוכירורגיה יכולה להתבטא במצבים שבהם עקב אבחון שגוי או מאוחר נגרמו נזקי גוף למטופל, לעתים אף נזקים קשים ובלתי הפיכים. לצורך הוכחת מחדל רשלני באבחון המחלה יש להביא הוכחות כי הצוות הרפואי שגה בפענוח הדיאגנוזה או לא שלח את המטופל לכל הבדיקות הנדרשות.


כמו כן, אי עמידה של הנוירוכירורג או הצוות המטפל בחובת הגילוי לגבי הניתוח והסיכונים העלולים לנבוע ממנו, עלולה להיחשב רשלנות רפואית. גם רשלנות רפואית בהליך עצמו עלולה להיגרם, לדוגמה כאשר הצוות הרפואי לא מנוסה או בקיא בתת הקטגוריה הספציפית שבה נדרש הניתוח.

 

לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בנוירוכירורגיה. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.