תחום עיסוק

לידה היא אחד הרגעים העוצמתיים והמשמעותיים שחווה האדם במהלך חייו. לאור זאת, כל פגיעה במהלך הלידה שנגרמת עקב רשלנות רפואית היא בלתי נסלחת. תביעות רבות מוגשות מדי שנה בשל רשלנות רפואית בלידה, ואחת הסיבות לכך היא ההתיישנות אשר חלה על תביעות מסוג זה, והעובדה כי ניתן לתבוע רק עד שבע שנים מיום הפיכתו של התינוק שנפגע לבגיר, כלומר עד לגיל 25.


נזקי גוף שנגרמו לתינוק בהיוולדו עלולים ללוות אותו למשך כל חייו, וההוצאות שיידרשו לטיפול רפואי יכולות להיות גבוהות מאוד, כמו גם הסבל והכאב שלו ושל הוריו. לכן ניתנים פיצויים גבוהים מאוד בתביעות על רשלנות רפואית בלידה.


מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה הם התרשלות הצוות הרפואי בבית החולים, אי נוכחות של רופא ברגעים הקריטיים של הלידה, התעלמות הצוות הרפואי מאותות מצוקה של העובר במוניטור, רשלנות בניתוח קיסרי או אי ביצועו כאשר הוא נדרש, וכן התרשלות בעת לידת מלקחיים או ואקום. כל מקרה רשלנות כזה עלול לגרום לשיתוק מוחין, פיגור שכלי או נזקים חמורים אחרים לתינוק.


חשוב מאוד לקבל את כל התיעוד הרפואי ממהלך הלידה, ואם לא קיים רישום רפואי מפורט ונאות, נטל ההוכחה שהצוות הרפואי לא התרשל יעבור אל הנתבעים.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בלידה. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.